Ranking termosów obiadowych
Termosy to sprzęt obecny w turystyce od wielu lat. Najpopularniejsze były te, które wykorzystywano do napojów, ale z czasem coraz popularniejsze zaczęły stawać się termosy obiadowe. Nie dość na tym, dziś okazuje się, że termos przestał być kojarzony z wycieczkami i coraz częściej staje się przydatnym drobiazgiem w domu czy biurze.
Termos obiadowy - jak wybrać?
Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta, wiele bowiem zależy od tego, do czego i w jaki sposób planujemy używać termosu. Największy błąd, jaki możemy popełnić to kupienie jednakowych naczyń dla całej rodziny. W końcu każdy z nas używa go trochę inaczej i do czego innego jest mu potrzebny. Jest jednak kilka parametrów ogólnych, na które musimy zwrócić uwagę. Podstawa to czas utrzymywania pożądanej temperatury, odpowiednia pojemność i niska waga.
Na to zwróć uwagę zanim kupisz termos
Producenci stworzyli termosy z myślą o wszelkich możliwych okolicznościach. Ten bogaty wybór sprawia, że odpowiedź na pytanie, jaki najlepszy termos obiadowy staje się bardzo skomplikowana. Najpierw uściślij swoje oczekiwania i zastanów się, co chcesz zabierać do termosu (zupę czy drugie danie), czy dużo jadasz i w jakim czasie, będziesz spożywać danie. Nie każdy termos stworzony jest dla wszystkich i dobór musi być indywidualny.
Dla głodomora, który potrafi zapomnieć o godzinie posiłku
Jeśli lubisz dobrze i dużo zjeść, ale nie potrafisz określić, za ile godzin zgłodniejesz, potrzebny ci termos do wymagań specjalnych. Spora pojemność np. 0,7 litra, wystarczy dla jednej, naprawdę głodnej osoby lub umożliwi zabranie ze sobą nawet dwóch porcji posiłku. Jeśli zdecydujesz się na Stanley Legendary Classic, zyskasz pewność, że korzystasz z opatentowanych technologii, łączących próżnię z izolacją węglową, a więc twój posiłek, będzie ciepły przez nawet 15 godzin. To termos do ekstremalnych wyzwań, długich wypraw, czy intensywnych wyjazdów.
Gdy nie wiesz, na jakie danie się zdecydujesz
Termosy obiadowe zdecydowanie lepiej utrzymują temperaturę płynnych lub półpłynnych posiłków, co nie znaczy, że nie można w nich wygodnie przechowywać drugiego dania. Tyle tylko, że nieco szybciej ostygnie, jeśli podzielisz danie na kilka porcji i będziesz często odkręcać pojemnik. Wysoka temperatura dłużej się utrzyma, jeśli do termosu wlejesz najpierw wrzątek, tak aby nie był chłodny, a dopiero do wygrzanego w ten sposób spakujesz swój obiad. Dobrym wyborem, szczególnie jeśli planujesz jedzenie na pikniku, jest pojemność około 500 ml i sprzęt, który ma miseczkę w pokrywce i spork, czyli łyżkę i widelec w jednym np. Stanley Adventure. Posiłek zjesz bez potrzeby wstawania ze stołeczka wędkarskiego!
Termos obiadowy dla dziecka
Komfort naszych dzieci to przede wszystkim nasz spokój. Warto przygotować ciepły posiłek dla malucha i zostawić w termosie, po to, aby głodne dziecko nie wpadło na pomysł samodzielnego odgrzewania obiadu i nie zrobiło sobie przy tym krzywdy. Zwłaszcza jeśli możemy kupić termos, który jest po prostu śliczny, a przy tym praktyczny. Termos Monbento ma dołączoną do zestawu wygodną, silikonową łyżkę, którą po skończonym posiłku wsuwa się za wygodny rzemyk. Taki drobiazg dodatkowo upiększy twoją kuchnię.