Oświetlenie do łazienki

Oświetlenie łazienkowe - istotne jest połączenie stylu z funkcją oświetlenia łazienki. Dlatego Galeria Limonka prowadzi marki specjalizujące się w zintegrowanych lampach LED, kinkietach i innych elementach wyposażenia. Kupuj nowoczesne, współczesne i tradycyjne oświetlenie łazienkowe pasujące do przestrzeni o dowolnej wielkości.

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Dlaczego kochamy oświetlenie łazienkowe?

Oświetlenie do łazienki jest przydatne nie tylko do zapewnienia jasnego, oświetlenia zadaniowego, ale także prezentuje elementy architektury i designu. Oświetlenie w łazience oznacza coś więcej niż tylko instalację oprawy dla rozjaśnienia pomieszczenia; nowoczesne oprawy oświetleniowe w łazienkach prezentują uderzające elementy designu połączone z efektywnością energetyczną i jasnymi diodami LED. Słupki świetlne, czasem nazywane batonikami do kąpieli, mogą być umieszczone w różnych miejscach w łazience, aby stworzyć dokładnie taki wygląd, jakiego potrzebujesz, a wisiorki, wpuszczone reflektory, plafony i kinkiety łazienkowe dopełniają wyglądu.

Tam, gdzie styl oświetlenia łazienkowego działa najlepiej

Opcje opraw oświetleniowych w łazience są bardzo szeroki i bez względu na to, jaki masz styl wyposażenia, na pewno znajdziesz takie, które pasują do Twojej przestrzeni. Jednym z najczęstszych stylów oświetlenia łazienki jest listwa LED łazienkowa. Wszechstronność i kompaktowy profil umożliwiają instalowanie tych opraw w zagłębieniach, a także nad umywalkami i toaletkami. Lampy do łazienki mają często opływową sylwetkę, która doskonale współgra ze współczesnym wystrojem i oszczędza miejsce. Kinkiety łazienkowe z okrągłymi kloszamie w kształcie kuli ziemskiej są klasycznym wzornictwem, które przez lata było udoskonalane, aby uwzględniać wysoce zmodernizowane style. Podświetlane lustra LED to także inne popularne oświetlenie łazienki, wybór, który nie tylko oszczędza miejsce, ale zwiększa jasność, gdy światło odbija się od lustra. Jeśli chodzi o oświetlenie łazienki, jesteś ograniczony tylko wyobraźnią.

Pomysły na oświetlenie łazienki dla każdego stylu

Odkryj szeroką gamę modeli oświetlenia, podczas kąpieli oraz lusterka kosmetyczne najlepszych marek, takich jak simplehuman, Blomus czy Zack. Różnorodność opraw oświetleniowych do łazienki pozwala znaleźć te idealne do niemal każdego stylu wnętrz. Innowacyjne, nowoczesne lampy łazienkowe, które ucieleśniają nowoczesną, ale klasyczną estetykę, którą z pewnością pokochasz. Jeśli zainteresują Cię bardziej minimalistyczne wzory to oferujemy szereg współczesnych opcji oświetlenia w łazience, aby uzyskać ponadczasowy wygląd. Wreszcie spraw, aby Twoja łazienka była energooszczędna, wybierając oświetlenie łazienkowe LED od MW-Light czy RegenBogen.

Jak wybrać najlepsze oświetlenie łazienkowe

Po rozważeniu, gdzie zamierzasz zainstalować lampy czy kinkiety, nadszedł czas, aby wybrać takie, które pasują do wystroju Twojej łazienki i przemawiają do Twojego osobistego stylu. Określ kwadratowy rozmiar swojej przestrzeni, a także rozmiar armatury łazienkowej. Pomoże to uniknąć kupowania zbyt dużych lub niewymiarowych elementów oświetlenia, które będzie wyglądać nie na miejscu w Twojej łazience.

Zrozumienie wilgoci a dobór oświetlenia łazienkowego

Wybierając lampy do swojej łazienki, ważne jest, aby zrozumieć, jak będzie działać. Jednym z głównych wyróżników jest różnica między oświetleniem łazienkowym wilgotnym i mokrym. Modele o znamionowej wilgotności są certyfikowane do pracy w miejscach narażonych na kondensację i wilgoć, ale nie będą w pełni zanurzone w wodzie. Oprawa o wilgotności znamionowej będzie miała oznaczenie wskazujące, że nadaje się do wilgotnych miejsc. Oprawy oceniane do pracy na mokro będą oznaczone jako - odpowiednie do mokrych miejsc, i są odpowiednie zarówno do pomieszczeń wewnętrznych, jak i zewnętrznych, gdzie woda może mieć kontakt z elementami elektrycznymi.

Pamiętaj, aby nie ograniczać się tylko do prostych rozwiązań takich jak gorne, płaskie plafony czy szklane kinkieyt. Rustykalne żyrandole do łazienki ożywią Twoją łazienkę, jednocześnie zapewniając jej pełne oświetlenie. Nie wykluczaj również lamp wiszących w łazience, ponieważ można je zainstalować zamiast tradycyjnego plafonu łazienkowego, aby zapewnić eleganckie i nowoczesne oświetlenie wanny. Oprawy oświetleniowe DeMarkt to kolejna popularna opcja oświetlenia łazienkowego z wieloma kolorami, stylami i wykończeniami. Jeśli masz istniejące oświetlenie, które zamierzasz zachować, upewnij się, że nowe wtopi się w Twoją przestrzeń.

Jakie oświetlenie do łazienki kupić?

Oprócz stylu, mokrej lub wilgotnej oceny i wystroju, istnieją inne względy podczas wybierania idealnego oświetlenia łazienki. Niektóre oprawy łazienkowe wymagają profesjonalnej instalacji, więc przed przystąpieniem do majsterkowania należy zapoznać się z wymienionymi w instrukcji specyfikacjami. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia, jakie zapewnia oprawa, ponieważ może to być oświetlenie łazienkowe LED, fluorescencyjne czy żarowe. Zrozumienie zalet i wad każdego rodzaju oświetlenia może pomóc w podjęciu decyzji. Jeśli zmagasz się z wyborem, możesz łatwo uzyskać dostęp do porad projektowych i czatu na żywo z ekspertem, aby uzyskać natychmiastowe odpowiedzi. Po wybraniu opcji oświetlenia zastanów się nad innymi akcentami, które możesz dodać do łazienki, aby naprawdę ją ożywić.

Polecamy także:

NEWSLETTER
@