Lampy do pokoju dziecięcego

Kolorowe, bajeczne, designerskie oświetlenie, które rozświetli pomieszczenie dziecięce. Lampy dla dzieci spełniają szereg wymogów, zarówno bezpieczeństwa i funkcjonalności jak i atrakcyjności wizualnej. Sprawdź także plafony dla dzieci i lampy wiszące dla dzieci.

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Oświetlenie pokoju dziecięcego

Oświetlenie do pokoju dziecięcego powinno oddawać ich charakter oraz zainteresowania. Oczywiście pierwszy wystrój pokoiku dla najmłodszych rodzice planują jeszcze przed przyjściem dziecka na świat, starając się nadać wszystkiemu pogodny i kojący charakter. Przedszkolakowi można już pozwolić na samodzielny wybór przynajmniej niektórych elementów. Ale młodzież powinna już w dużym stopniu decydować jaki chce żyrandol do pokoju młodzieżowego. Szczególnie lampa sufitowa do pokoju młodzieżowego powinna łączyć w sobie wygląd odpowiadający ulubionej kolorystyce i spełniać podstawową funkcję jaką jest jasne oświetlenie przestrzeni, jest to o tyle ważne, że spędzają tam wiele czasu na nauce. Czytanie książek, odrabianie lekcji, pisanie wypracowań i rozprawek powinno się odbywać przy takim natężeniu światła, aby nie męczyć wzroku. Każdy żyrandol, oświetlenie sufitowe czy lampa sufitowa młodzieżowa powinna być kupiona w uzgodnieniu z nastolatkiem.

Oświetlenie dla dziecka – jakie funkcje musi spełniać

Pokój dziecięcy wymaga zwykle kilku źródeł światłą, które mają różne funkcje. Lampy sufitowe dla dzieci to zwykle główne źródło, mocnego światła podczas zabawy. Musi ona rzucać jasne światło na cały pokój, aby wszystko było wyraźnie widocznie, a wzrok się nie męczył. Kolorowy, jasny żyrandol do pokoju dziecięcego powinien pasować do niego kolorystyczne i odpowiadać wyposażeniu, a więc zostać udekorowany ładnym motywem, np. przyrodniczym czy baśniowym.

Żyrandol do pokoju chłopca albo stojąca lampka nocna dla dziewczynki przydadzą się podczas czytania bajek przed snem, a także sprawią, że dzieci poczują się bezpiecznie, kiedy przebudzą się, a rodzica nie będzie w pobliżu. Dobrze zostawiać na noc zapalone małe, łagodne źródło światła. Gdy dziecko dorośnie do kącika plastycznego, a niebawem czekać je będzie szkoła, zestaw oświetlenia warto uzupełnić o kolorową lampkę na biurko.

Najciekawsze lampy wiszące dla dzieci

Na początku najlepsze będą żywe, ale nie przesadnie krzykliwe kolory oraz wiszące elementy stymulujące zmysły pociechy, spędzającej większość czasu w łóżeczku. Każdy maluch jest inny i wybierając lampy wiszące do pokoju dziecięcego dobrze kierować się tym, co lubi. Nie każdy rodzic przepada za motywami z kreskówek – wtedy wyrabiać zmysł piękna pomogą motywy zwierzątek czy lasu w ładnych kolorach. Przede wszystkim jednak maluch ma się w swoim pokoju po prostu dobrze czuć.

Lampy do pokoju młodzieżowego

Jako sklep staramy się dbać o ofertę oświetlenia dla najmłodszych użytkowników. Kolorowe oświetlenie wysokiej jakości, wykonane z dobrych materiałów i zapewniające odpowiednią ilość światła, które rozjaśni pokój dziecięcy. Często współpracujący z nami producenci idąc z trendami i zainteresowaniami dzieci, projektują lampy wiszące i sufitowe ozdobione postaciami z bajek - rybkami, pszczółkami i innymi zwierzątkami, aby budziły zainteresowanie najmłodszych użytkowników. Jednak najpopularniejszym wzorem jest księżyc oraz lampa do pokoju dziecka w gwiazdki stars, które kojarzą się jednoznacznie z nocą i snem. Przy takim oświetleniu lepiej się zasypia w poczuciu bezpieczeństwa.

NEWSLETTER
@