Kieliszki do likieru

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Kieliszki do likierów

Szeroki wybór kieliszków do różnych typów alkoholi to obowiązkowe wyposażenie restauracji i dobrego baru. Także w domowej kuchni coraz częściej naleźć można różne „szkła”, pozwalające podać trunki tak, aby najpełniej cieszyć się ich smakiem.

Kieliszki likierowe – jak wyglądają?

Likiery podaje się do kawy i deseru. Mocne, ciężkie, słodsze lub szlachetniejsze trunki mogą być zwieńczeniem spotkania towarzyskiego już po kolacji albo stanowić dodatek podczas rozmów przy kawie. Typowe kieliszki do likierów są niewielkie, smukłe i na długiej nóżce. Mogą mieć kształt przypominający pomniejszoną wersję kieliszka do wina lub nieco bardziej fantazyjny – stożkowaty jak do martini, bądź z wcięciami.

Kieliszki do likieru a do wódki, koniaku, brandy

Małe i smukłe kieliszki do likieru przypominają kieliszki na nóżce, w jakich serwuje się często wódki. Sprawdzą się jako uniwersalne szkło w domu, kiedy nie ma możliwości zakupu i przechowywania większej liczby odrębnych naczyń. Nie będzie wielkim faux pas, jeśli klasyczne kieliszki do likieru posłużą do podania wódki, aperitifu czy ciężkich deserowych win jak sherry. Napoje typu brandy i koniak powinny mieć kieliszki na niższych nóżkach. Te likierowe nie są przeznaczone też do drinków ani klasycznych win.

NEWSLETTER
@