Foremki do lodu

Silikonowe formy, które pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe, lodowe figury, schładzające napoje. Stwórz samodzielnie z ich pomocą lody na patyku lub kostki lodu w formie zwierzątek. Sprawdzone formy z bezpiecznych materiałów wolnych od BPA. Wyróżnia jest zastosowany silikon i rozwiązania techniczne, aby łatwiej było wyciągnąć zmrożone kostki lodu z formy. Stawiamy tutaj szczególnie na jakość materiałów i form, ponieważ formy do lodu są to produkty, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, a to wymaga 100% pewności, że cały proces produkcji i zastosowane materiały są bezpieczne w takim kontakcie. Nasi dostawcy dbają o to, aby formy były bezpieczne dla zdrowia, a także były funkcjonalne. Jeśli chcesz sprawić komuś wyjątkowy prezent w postaci zamrożonej figurki czy dużej kostki lodu z aromatyczną miętą wewnątrz kup u nas dużą formę do kostek lodu.

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Różne kształty kostek lodu z odpowiednich foremek do lodu

Piękne, kolorowe i funkcjonalne foremki do lodu, dostępne w różnych wielkościach i kształtach. Umożliwiają przygotowanie kostek lodu o różnych kształtach. Wygodne i proste w użyciu. Część z nich nadaje się także do wykorzystania, jako foremki na ciasto czy czekoladę, gdyż mogą być używane w piekarniku. Foremki wykonano z silikonu odpornego na wysokie i niskie temperatury, a także ułatwiającego wyjęcie gotowych kostek z foremek.

Nie tylko foremki do kostek lodu

Coraz częściej koneserzy whisky stosują alternatywę dla kostek lodu. Zamiast foremki na lód decydują się na chłodzące kamienie do whiskey. Wykonane z granitu lub stali kamienie chłodzą równie skutecznie co zwykłe kostki lodu, ale mają nad lodem niesamowitą przewagę. W przeciwieństwie do lodu nie rozpuszczają się, a tym samym nie rozcieńczają szlachetnego trunku. Dodatkowym atutem jest to, że są to kostki do lodu wielokrotnego użytku.

Różne kształty foremki na lód

Foremki na lód długi czas kojarzyły się jedynie z prostokątnymi tackami, z którym otrzymywaliśmy klasyczne kostki lodu. Klienci oczekują jednak coraz więcej. Aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku producenci prześcigają się więc w coraz to nowych wzorach foremek na lód.

Silikonowe foremki na lód oferują bogactwo kształtów i rozmiarów. Możemy więc do naszych szklanek wrzucać kostki lodu w kształcie kulki lub nawet przygotować lodowy kieliszek.

Foremki do lodów

Zupełnie osobną kategorią są foremki do lodów. Któż bowiem nie lubi w upalne dni sięgnąć do zamrażalnika i schłodzić się pysznym owocowym lodem? Nie musimy jednak polegać na lodach ze sklepu. Dzięki foremkom do lodów możemy cieszyć się naszymi własnymi domowymi lodami. Do ich przyrządzenia możecie wykorzystać np. truskawki, jagody, maliny. Wystarczy zblendować ulubione owoce wraz z maślanką i niewielką ilością cukru pudru i przelać do silikonowej foremki na lód. Do wewnątrz wkładamy jeszcze patyczek i całość wkładamy do zamrażalnika na parę godzin. Po tym czasie dzięki foremkom na lody, możemy cieszyć się naszym własnym lodowym deserem.

Jak wyciągnąć lody z plastikowych foremek?

Żeby wyjąć lody z foremki, najlepiej jest potrzymać ją przez chwilę pod strumieniem ciepłej wody.

Z naszego bloga:

> Tacki i foremki do przygotowania lodu w domu

NEWSLETTER
@