Żyrandole do salonu

Piękny żyrandol może być istotnym elementem dekoracyjnym w wystroju Twojego salonu, sypialni bądź eleganckiej jadalni. Nasze produkty zostały znakomicie ocenione przez wielu zadowolonych Klientów. Przekonaj się o wysokiej jakości żyrandoli oraz ich doskonałych walorach estetycznych i zamów swój wymarzony żyrandol. Skorzystaj też z bezpłatnej wysyłki dla zamówień od 300 złotych.

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Żyrandole do Twojego pokoju

Współczesne, nowoczesne żyrandole do salonu nie tylko zapewniają optymalne oświetlenie całego pomieszczenia, ale także wyróżniają się ciekawym designem. W tej kategorii oświetlenia w naszym sklepie znajdują się najmodniejsze, zarówno modernistyczne żyrandole, które świetnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Każdy salon ma inne wnętrze, stylistykę i oczekiwania właściciela. My, korzystając z doświadczeń niemieckich projektantów, oferujemy szeroką gamę oświetlenia, co tydzień powiększaną o nowe modele. Przepiękne, niemieckie żyrandole z dodatkiem kryształów, i mosiężnej konstrukcji, będą pasowały do Twojego pokoju, przedpokoju, salonu czy sypialni.

Żyrandole nowoczesne

Najnowsze tredny w modzie mają też odzwierciedlenie we wnętrzach. A wnętrze należy rozświetlić w nowoczesny i ekonomiczny sposób. Warto zatem przyjrzeć się żyrandolom glamour stylizowanym na antyki, o nieco biżuteryjnym charakterze. Bogate zdobienia w postaci ornamentów, wytłoczeń czy subtelnych kryształków, bez wątpienia wpływają na ich unikalny charakter. Do grona klasycznych propozycji można zaliczyć klasyczne żyrandole do salonu o obudowach imitujących świece. Chromowane dodatki potrafią zmienić światło, rozprzestrzeniając je po całym pomieszczeniu. Natomiast klosze akrylowe czy te z tkaniny, osłonią żarówkę i spowodują, że światło w pomieszczeniu będzie miękkie i ciepłe.

Mosiężne oświetlenie do salonu

Poszczególne żyrandole różnią się od siebie konkretną liczbą źródeł światła - żarówek, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego pod kątem metrażu pomieszczenia nie powinno okazać się kłopotliwym zadaniem. Niektóre żyrandole zachwycają oryginalnym designem, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o amatorach modernistycznych aranżacji. Warto dodać, że nawet w klasycznych lampach można zastosować żarówki energooszczędne lub LED.

Lampy sufitowe i nowoczesne żyrandole służą jako doskonały sposób na wprowadzenie elegancji do współczesnych, nowoczesnych przestrzeni. Od komercyjnych powierzchni wspólnych, takich jak lobby i sale balowe, po przestrzenie mieszkalne, takie jak formalne jadalnie, żyrandole dodają natychmiastowego bogactwa. Żyrandole są również jednym z najłatwiejszych sposobów na ulepszenie wystroju wnętrza bez jego kompletnej przebudowy. Dostępne w różnych wysokościach, stylach i poziomach oświetlenia, nigdy nie zabraknie opcji.

Gdzie najlepsze żyrandole?

Ze względu na luksusowy charakter, jaki tworzy żyrandol, ten typ oświetlenia sufitowego najlepiej umieszczony będzie tam, gdzie może uzyskać optymalną widoczność. W wielkich wejściach i foyer, duży żyrandol robi niezapomniane, pierwsze wrażenie w 2-poziomowej, 3-poziomowej lub nawet pięciopoziomowej konstrukcji. Unikalny żyrandol w przedpokoju powoduje natychmiastowe oświadczenie o twoim poczuciu stylu, a jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość światła. Żyrandolowe oprawy oświetleniowe sprawdzają się również dobrze w oświetleniu jadalni, tworząc atmosferę i nadając pożądany nastrój, romantyczny lub przypadkowy.

Na kameralne kolacje lub nieformalną kolację z rodziną żyrandol może łatwo stać się centralnym punktem jadalni. W kuchni żyrandol może poprawić ogólny wygląd oświetlenia. W większych kuchniach, a także w salonie, dekoracyjny żyrandol stanie się tematem rozmów. Podczas gdy przedpokój, jadalnia, kuchnia i salon są miejscem, w którym żyrandol często się znajduje, ten rodzaj oświetlenia jest też coraz bardziej widoczny w łazienkach i sypialniach, jako sposób na dodanie nastrojowego oświetlenia i atmosfery, szczególnie w przypadku, gdy jest sterowany za pomocą ściemniacza. Na koniec, możesz uzyskać dekorację zewnętrzną budynku za pomocą żyrandola zewnętrznego.

Definicja żyrandola

Zanim przejdziemy do tego, dlaczego uważamy, że potrzebny jest nowy żyrandol, najpierw określmy precyzyjnie co oznacza żyrandol. Żyrandol pochodzi z francuskiego słowa oznaczającego świecznik, sugerującego ciepło i tradycyję, ale stał się znaczący, jeśli chodzi o tworzenie wyglądu przestrzeni lub łączenie pokoju. Podczas gdy u podstawy jest bardzo dekoracyjna oprawa zawieszona na suficie, nowoczesny żyrandol łączy w sobie złoto w modzie z funkcją. W przeciwieństwie do lampy wiszącej, plafonu lub innego oświetlenia, żyrandol jest wzorowym punktem centralnym pomieszczenia.

Pomysły żyrandolowe dla każdego stylu

Jedną z najlepszych rzeczy w nowoczesnych żyrandolach jest liczba dostępnych opcji. Bez względu na preferencje Twojego stylu wyposażenia wnętrz, istnieje żyrandol, który zaspokoi Twoje potrzeby. Popularne marki oświetleniowe, takie jak MW-Light, Chiaro, RegenBogen czy w stylu Versace z kryształami Swarovski, zapewniają eleganckie żyrandole do jadalni i oświetlenie wiszące, które ożywia każdą przestrzeń. Dla subtelniejszego, współczesnego oświetlenia mamy w ofercie szereg opcji, które jasno oświetlają wnętrza bez uszczerbku dla istniejącego wystroju, dekoracji i akcesoriów.

Jak wybrać najlepszy żyrandole?

Wybór idealnego oświetlenia dla twojej przestrzeni powinien opierać się na połączeniu osobistych preferencji i uwzględnienia istniejących już opraw w pomieszczeniach. Będziesz chciał się upewnić, że żyrandol uzupełni wystrój, nie przytłaczając go. Skala pomieszczenia jest również ważna, ponieważ wybór zbyt dużego lub zbyt małego żyrandola może powodować problemy zarówno wizualnie, jak i strukturalnie. Wykonaj poniższe kroki, aby wybrać idealny żyrandol dla swojej przestrzeni.

Jakie są różne typy żyrandoli?

Rozpocznij swój wybór od zrozumienia różnych rodzajów dostępnych żyrandoli. W naszym asortymencie odkryjesz ultra-nowoczesne, minimalistyczne żyrandole dla zastosowania z odkrytymi, zabytkowymi żarówkami Edisona, a także luksusowe oprawy kryształowe z krysztalkami Swarovski. W zależności od zastosowania, istnieje tutaj każdy rodzaj żyrandola, który pasuje do Twojego stylu. Zastanów się także nad innymi kampami i dodatkami. Będziesz chciał wybrać styl żyrandola, który uzupełnia inne elementy wystroju już istniejące w otoczeniu.

Gdzie należy umieścić żyrandol?

Żyrandole mogą pasować do niemal każdego pomieszczenia w domu, ale trzeba uważać, aby połączyć nowy żyrandol z istniejącym oświetleniem. Decydowanie o tym, czy umieścisz żyrandol nad stołem jadalnym w porównaniu z wielkim wejściem, określi konkretny typ żyrandola i rozmiaru jaki chcesz. Zastanów się również, jak daleko chcesz zawiesić żyrandol od sufitu, ponieważ niektóre opcje mogą wisieć bardzo nisko lub być ustawione równo z podstawą sufitu.

Jaki jest właściwy rozmiar żyrandola dla mnie?

Rozmiar wybranego żyrandola jest również niezwykle ważny, ponieważ nie chcesz skończyć z produktem, które jest zbyt duży lub zbyt mały dla twojej przestrzeni. Kiedy już zdecydujesz, gdzie będziesz instalować nowy żyrandol, upewnij się, że dokładnie zmierzyłeś pomieszczenie. Należy pamiętać o typowych wymiarach, takich jak wysokość, szerokość, średnica (w przypadku okrągłych żyrandoli), długość zawieszenia (zwłaszcza w przypadku instalacji zainstalowanych na stole jadalnym lub kuchennym), a w niektórych przypadkach także waga. Gdy masz już jasny obraz rozmiarów, które możesz wybrać, następnym krokiem jest znalezienie takiego, który Cię reprezentuje.

Jakie mam opcje kolorystyczne i wykończeniowe?

Zidentyfikowałeś typ żyrandola, którego chcesz, pokój, w którym zostanie umieszczony, oraz rozmiary, z których możesz wybrać - teraz przychodzi zabawa! Znajdź żyrandol, który reprezentuje twoje osobiste gusta, styl, który próbujesz wprowadzić (np. skandynawski, rustykalny, klasyczny itp.) oraz paletę kolorów, którą chcesz dopasować. Mając tak wiele kolorów, kształtów, wykończeń i stylów do wyboru, na pewno znajdziesz odpowiedni żyrandol do swojego domu. Możesz również sprawdzić jasność oświetlenia, aby dowiedzieć się, ile światła będzie emitować. W większości przypadków można zastosować ściemniacz, aby odpowiednio dostroić oświetlenie do swojego nastroju.

Jak zainstalować żyrandol?

Wreszcie, gdy właściwy żyrandol zostanie wybrany, nadszedł czas na przygotowanie go do instalacji. Upewnij się, że wybrany żyrandol jest odpowiedni do istniejącego okablowania i, jeśli to konieczne, skonsultuj się z wykwalifikowanym elektrykiem w celu uzyskania zalecenia eksperta. Jeśli po prostu wymieniasz istniejący żyrandol, wykonaj odpowiednie połączenia okablowania. Instalacja żyrandoli będzie się różnić w zależności od wielkości urządzenia i tego, jak skomplikowane mogą być jego poszczególne elementy.

Oprócz uwzględnienia elementów konstrukcyjnych i stylistycznych, należy pamiętać o innych rzeczach przy zakupie nowego oświetlenia. Instalacja jest często dość prosta, ale niektóre egzemplarze są dość ciężkie, więc konieczne jest, aby dwie lub więcej osób pomagało w zainstalowaniu. Dla żyrandoli z setkami fasetowanych kryształów ważne będzie utrzymanie czystości, a konserwacja ta jest uważana za dość uciążliwą. Jeśli nie chcesz realizować regularnego i długotrwałego harmonogramu konserwacji, lepiej wybrać model z pojedynczym wisiorkiem kryształowym lub bez takich skomplikowanych szczegółów.

Istnieje tak wiele współczesnych żyrandoli do wyboru, od energooszczędnych żyrandoli LED po wielkoskalowe modele wiszące. Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego oprawy sufitowej do domu, możliwości są niemal nieograniczone. Jeśli nie znajdziesz w naszej ofercie takiego żyrandola do salonu lub innego pokoju w Twoim domu na jaki masz ochotę to zapraszamy do kontaktu za nami, a postaramy się Ci pomóc.

Z naszego bloga:

> Pytania i odpowiedzi dotyczące żyrandoli

> Pandemia a design w oświetleniu

Znajdź u nas:

NEWSLETTER
@