Pojemniki do chłodzenia wina i innych alkoholi

Dla zachowania właściwej i rekomendowanej temperatury serwowania alkoholu należy go często schłodzić. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju i zastosowania pojemniki, kubełki, coolery, wiaderka na lód. W zależności od oczekiwanego rezultatu i rodzaju butelki z alkoholem zastosuj odpowiednio zaprojektowany produkt. Przygotowaliśmy niewielką ofertę niezbędnych rodzajów, aby ułatwić Ci wybór.

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Czym schłodzić butelkę alkoholu?

Funkcjonalne i wygodne w użyciu pojemniki do chłodzenia alkoholu w butelkach świetnie sprawdzą się w warunkach plenerowych. Oprócz tego, że służą praktyczną pomocą, są piękne, eleganckie i stylowe, a każda butelka wyjątkowo się w nich prezentuje. Można wybierać spośród schładzarek składających się ze specjalnego, utrzymującego odpowiednią temperaturę pokrowca i wkładki wypełnionej chłodzącym żelem, jak i schładzarek w całości lub części wykonanych ze stali nierdzewnej, drewna, akrylu czy plastiku. Do wina posłuży oczywiście specjalnie zaprojektowany do tego celu schładzacz do wina. Coolery do alkoholi są bardziej uniwersalne posłużą różnego rodzaju trunków.

W nim szampan w lodzie - pojemnik na lód

Stylowy dodatek do domowego barku w postaci pojemnika na lód, w którym przechowasz kostki lodu do whisky lub… schłodzisz szampana. Koneserzy trunków alkoholowych doskonale zdają sobie sprawię i mają kompletną wiedzę, jaka powinna być prawidłowa temperatura serwowanych trunków. Przecież nie ma nic gorszego jak serwowanie alkoholi – czy to wina, szampana, whisky czy wódki, w nieprawidłowej temperaturze – zarówno nadmiernie schłodzonych jak i ocieplonych. Gdy organizujesz plenerowe spotkania w ogrodzie czy na tarasie z rodziną i przyjaciółmi, to zdecydowanie musisz przewidzieć jakiego rodzaju alkohole będą serwowane i jakie powinny być ich prawidłowe temperatury. W tym momencie zastanów się, czy masz odpowiednie warunki do schładzania butelek z alkoholem oraz czy masz pojemnik na lód czy pojemnik do schładzania alkoholu. Sprawdź dokładnie swoje zasoby, a jeśli masz w tym względzie braki to zapraszamy na galerialimonka.pl, gdzie kupisz odpowiedni pojemnik. Szczególnie zadbaj o szampana i kup wiaderko na szampana bo to w w nim chłodzi się butelka szampana.

Pojemnik na szampana jak się nazywa?

Odpowiedź jest w zasadzie prosta, może to być zarówno kubełek jak i wiaderko na szampana.

Czym jest pojemnik na lód do butelek?

Pojemnik na lód to nic innego jak tzw. cooler do butelek wina, szampana czy alkoholi, zwykle o podwójnych ściankach, dzięki którym po wypełnieniu lodem utrzyma napoje alkoholowe w idealnej temperaturze. Izolacja próżniowa powstała pomiędzy ściankami ma swoje właściwości izolacyjne. Zwykle pojemniki do chłodzenia szampana czy wina, mają różne kształty, nieco większe średnice niż butelki, ponieważ muszą mieć jeszcze miejsce na lód i zależnie od wielkości, mogą pomieścić wewnątrz od jednej do kilku butelek.

Rodzaje pojemników do chłodzenia szampana, wina, wódki

Odpowiedź na popularne pytanie z krzyżówki w nim chłodzi się butelka szampana to wiaderko — najczęściej spotykana nazwa dla tego rodzaju naczyń, w którym możesz pomieścić nawet 4 butelki tego szlachetnego trunku z bąbelkami.

Misa na lód do chłodzenia to większe naczynie, w którym możesz zmieścić aż 6 butelek!

Tuby na butelki z alkoholem to jak nazwa wskazuje, proste naczynia przystosowane do schładzania pojedynczych butelek. Cylindryczne naczynia, wysokie i szerokie na tyle, aby pomieściły butelkę oraz np. wkłady termiczne. Często spotykane są tuby o podwójnych ściankach stalowych, pomiędzy którymi jest próżnia, wstawiając je wcześniej do zamrażarki, absorbują niską temperaturę i w ten sposób uniemożliwiają utratę temperatury trunku, który wcześniej został schłodzony. Ten sposób jest bardzo prosty, aby utrzymać temperaturę wcześniej schłodzonego alkoholu.

Wiaderko na szampana nazwa?

Odpowiedź jest prosta, to cooler. Zwykle wykonany ze stali nierdzewnej, szkła, mosiądzu, porcelany lub transparentnego tworzywa sztucznego. Najbardziej odpowiednim i najwłaściwszym materiałem jest oczywiście stal nierdzewna. Taki cooler do szampana jest eleganckim i trwały. Coolery z tworzywa sztucznego czyli plastikowe są najtańsze i najmniej atrakcyjne wizualnie, ale są bezpieczne. Szczególnie wtedy, gdy chcesz zabrać butelkę schłodzonego szampana nad jezioro lub piknik poza miastem.

NEWSLETTER
@