Dla zachowania właściwej i rekomendowanej temperatury serwowania alkoholu należy go często schłodzić. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju i zastosowania pojemniki, kubełki, coolery, wiaderka na lód. W zależności od oczekiwanego rezultatu i rodzaju butelki z alkoholem zastosuj odpowiednio zaprojektowany produkt. Przygotowaliśmy niewielką ofertę niezbędnych rodzajów, aby ułatwić Ci wybór.
Filtruj wg producenta:
Funkcjonalne i wygodne w użyciu pojemniki do chłodzenia alkoholu w butelkach świetnie sprawdzą się w warunkach plenerowych. Oprócz tego, że służą praktyczną pomocą, są piękne, eleganckie i stylowe, a każda butelka wyjątkowo się w nich prezentuje. Można wybierać spośród schładzarek składających się ze specjalnego, utrzymującego odpowiednią temperaturę pokrowca i wkładki wypełnionej chłodzącym żelem, jak i schładzarek w całości lub części wykonanych ze stali nierdzewnej, drewna, akrylu czy plastiku. Do wina posłuży oczywiście specjalnie zaprojektowany do tego celu schładzacz do wina. Coolery do alkoholi są bardziej uniwersalne posłużą różnego rodzaju trunków.
Stylowy dodatek do domowego barku w postaci pojemnika na lód, w którym przechowasz kostki lodu do whisky lub… schłodzisz szampana. Koneserzy trunków alkoholowych doskonale zdają sobie sprawię i mają kompletną wiedzę, jaka powinna być prawidłowa temperatura serwowanych trunków. Przecież nie ma nic gorszego jak serwowanie alkoholi – czy to wina, szampana, whisky czy wódki, w nieprawidłowej temperaturze – zarówno nadmiernie schłodzonych jak i ocieplonych. Gdy organizujesz plenerowe spotkania w ogrodzie czy na tarasie z rodziną i przyjaciółmi, to zdecydowanie musisz przewidzieć jakiego rodzaju alkohole będą serwowane i jakie powinny być ich prawidłowe temperatury. W tym momencie zastanów się, czy masz odpowiednie warunki do schładzania butelek z alkoholem oraz czy masz pojemnik na lód czy pojemnik do schładzania alkoholu. Sprawdź dokładnie swoje zasoby, a jeśli masz w tym względzie braki to zapraszamy na galerialimonka.pl, gdzie kupisz odpowiedni pojemnik. Szczególnie zadbaj o szampana i kup wiaderko na szampana bo to w w nim chłodzi się butelka szampana.
Odpowiedź jest w zasadzie prosta, może to być zarówno kubełek jak i wiaderko na szampana.
Pojemnik na lód to nic innego jak tzw. wiaderko do lodu i wina, szampana czy alkoholi, zwykle o podwójnych ściankach, dzięki którym po wypełnieniu lodem utrzyma napoje alkoholowe w idealnej temperaturze. Izolacja próżniowa powstała pomiędzy ściankami ma swoje właściwości izolacyjne. Zwykle pojemniki do chłodzenia szampana czy wina, mają różne kształty, nieco większe średnice niż butelki, ponieważ muszą mieć jeszcze miejsce na lód i zależnie od wielkości, mogą pomieścić wewnątrz od jednej do kilku butelek.
Najpopularniejsze coolery do wina to naczynia z podwójnymi ściankami wypełnionymi powietrzem. Podwójne ścianki coolera zapewniają świetną izolację termiczną. Zapobiega ona dostawaniu się ciepłego powietrza do napojów.
Aby cooler do wina dobrze spełniał swoje zadanie, dobrze jest wcześniej odpowiednio schłodzić butelkę wina. Musi być zimna, ponieważ wówczas zapobiega to wzrostowi temperatury w naczyniu. Butelka tworzy ścianę zimnego powietrza wokół siebie, a ponieważ gęstość zimniejszego powietrza jest wyższa niż gęstość ciepłego powietrza, chłodniejsze powietrze pozostaje wewnątrz coolera wina. Podwójne ścianki schładzacza do wina zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza z zewnątrz do wewnętrznej komory. W zależności od materiału, z jakiego wykonany jest schładzacz do wina np. metalu czy akrylu, można przechowywać butelkę swojego ulubionego napoju przez kilka godzin. Nawet jeśli na zewnątrz jest naprawdę gorąco. Wszystko, co musimy zrobić, to odpowiednio schłodzić butelkę przed wyniesieniem jej na zewnątrz i pamiętać, aby umieścić ją w coolerze do wina. Zasadnicze mechanizmy wymiany ciepła wykonują więc pracę za nas.
Mechanizm działania coolera do wódki jest identyczny jak w przypadku innych coolerów. Często jednak coolerem do wódki nazywane jest klasyczne wiaderko do chłodzenia. To dlatego, że najszybszym sposobem na schłodzenie wódki będzie użycie połączenia lodu oraz soli. Do dużego naczynia np. cooler do wódki lub szampana dodajemy w 2/3 objętości lodu. Do środka dodajemy 2-3 łyżki soli i wodę, która pozwoli przykryć butelkę w środku w minimum 1/3 wysokości.
Schładzacze do wina działają na podobnej zasadzie co coolery. Tutaj jednak oprócz butelki nośnikiem chłodu jest sam schładzacz. Umieszczony odpowiednio wcześniej w zamrażalniku akumuluje chłód, który potem oddaje butelce. Dzięki schładzaczowi do wina możemy przyspieszyć proces obniżania temperatury wina. Schładzacz jest więc wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem w przypadku, gdybyśmy chcielibyśmy zaserwować naszym gościom wino, które chwilę wcześniej otrzymaliśmy w prezencie.
Odpowiedź na popularne pytanie z krzyżówki w nim chłodzi się butelka szampana to wiaderko — najczęściej spotykana nazwa dla tego rodzaju naczyń, w którym możesz pomieścić nawet 4 butelki tego szlachetnego trunku z bąbelkami.
Misa na lód do chłodzenia to większe naczynie, w którym możesz zmieścić aż 6 butelek!
Tuby na butelki z alkoholem to jak nazwa wskazuje, proste naczynia przystosowane do schładzania pojedynczych butelek. Cylindryczne naczynia, wysokie i szerokie na tyle, aby pomieściły butelkę oraz np. wkłady termiczne. Często spotykane są tuby o podwójnych ściankach stalowych, pomiędzy którymi jest próżnia, wstawiając je wcześniej do zamrażarki, absorbują niską temperaturę i w ten sposób uniemożliwiają utratę temperatury trunku, który wcześniej został schłodzony. Ten sposób jest bardzo prosty, aby utrzymać temperaturę wcześniej schłodzonego alkoholu.
Odpowiedź jest prosta, to cooler. Zwykle wykonany ze stali nierdzewnej, szkła, mosiądzu, porcelany lub transparentnego tworzywa sztucznego. Najbardziej odpowiednim i najwłaściwszym materiałem jest oczywiście stal nierdzewna. Taki cooler do szampana jest eleganckim i trwały. Coolery z tworzywa sztucznego czyli plastikowe są najtańsze i najmniej atrakcyjne wizualnie, ale są bezpieczne. Szczególnie wtedy, gdy chcesz zabrać butelkę schłodzonego szampana nad jezioro lub piknik poza miastem.