Jak stworzyć lato we wnętrzu domu?
Pierwsze skojarzenie z latem to lekkość, świeżość, puszyste, białe chmury i dużo słońca. Ten klimat odtworzymy we wnętrzu za pomocą zróżnicowanej palety kolorów. Jako bazę najlepiej jest wziąć białe, lniane, kremowe odcienie kolorów - będą one odpowiedzialne za przewiewność i lekkość otoczenia. Element obowiązkowy to żółte i złote odcienie. Można je prześledzić w elementach dekoracyjnych, meblach czy oświetleniu.
To doda słońca do Twojego wnętrza pokoju, salonu czy sypialni. Akcenty, takie jak letnie kolory, powinny być bardziej soczyste. Kolor młodej trawy jest odpowiedni jako uzupełnienie, miętowy, niebieski, czy różowy. Możesz umieścić w pomieszczeniu akcenty kolorystyczne w postaci zegarów ściennych czy lamp wiszących:
Alternatywą są pastelowe odcienie. W tym przypadku uzyskasz spokojną atmosferę letniego zachodu słońca. Zastosuj żyrandole w postaci szklanych rurek i ciesz się lekkością jaką Ci zapewnia po włączeniu.
Nie ukrywaj pustych miejsc w pomieszczeniach
Czy zrobiłeś już wino z mniszka lekarskiego? Świetnym sposobem na zaprezentowanie owoców swojej pracy jest wnętrze kuchni z żyrandolem Palermo. Możesz zrobić to samo z innymi przetworami. Nie ukrywaj tego, co kojarzy się z letnimi zmartwieniami i radościami: słoiki z dżemem i kompotem przewiązane sznurkiem dodadzą domowego komfortu i ciepła atmosferze.
Zakochaj się w wiejskim stylu
Rustykalne elementy będą przypominać o lecie i życiu poza miastem. Tradycyjne, wiejskie przedmioty to stół z dużym dębowym blatem, kominek, proste świeczniki w duchu średniowiecza, drewniane belki na suficie i drewniane wykończenia ścian, masywna, kuta lampa na środku pokoju, przypominająca żyrandol Victoria.
Żyrandol z podstawą z kutego żelaza
Zabierz ze sobą oświetlenie z daczy
Nie musisz wydawać pieniędzy na letnie wnętrze, ale po prostu przeprowadzasz audyt w daczy lub w wiejskim domu swojej babci. Spójrz, prawdopodobnie masz te przedmioty:
- Na stole kolorowe, plecione bieżniki lub tkane, koronkowe serwetki.
- Meble retro, stare drewniane komody, krzesła lub stoliki nocne.
- Nastrojowe przybory kuchenne: emaliowane garnki w kwiaty, kubki metalowe, naczynia malowane. Nie trzeba ich ukrywać, wręcz przeciwnie, należy obnosić się z nimi: lekki chaos w kuchni przypomina również wiejskie dekoracje.
- Zasłony z lekkiej tkaniny, które pamiętasz z dzieciństwa.
- We wnętrzu z żyrandolem Magdalena wykorzystano również inne charakterystyczne cechy wnętrz wiejskich: dużo drewna, belki na suficie, kamienne płytki na podłodze, świeżą zieleń i kwiaty.
Żyrandol z kutego żelaza w stylu wiejskim
Nie oszczędzaj na kwiatach
Świeżo zerwane bukiety kwiatów to nie jedyny sposób na stworzenie zielonego środowiska. Dostępną opcją są kwieciste nadruki na tekstyliach. Z ich pomocą można osiągnąć różne rezultaty: zasłony, poszewki na poduszki lub koc z rozrzuconymi małymi kwiatkami dodają nuty Prowansji, duże symetryczne wzory stworzą klasyczny wygląd. Dla tych, którzy nie chcą na tym poprzestać, świat designu już dawno wymyślił wazony z kwiatami, świeczniki, obrazy, a nawet lampy. Zobacz, jak romantycznie i zwiewnie wygląda sycylijski żyrandol, spowity gąszczem miniaturowych róż.
Żyrandol ozdobiony ceramicznymi kwiatami
Zmień fartuch w kuchni
Mogą to być płytki z etnicznymi wzorami, które oddają klimat nadmorskiej willi, lub bardziej konserwatywna opcja geometryczny nadruk w letnich tonacjach, jak we wnętrzu z żyrandolem Losk. Jest jeszcze kilka pomysłów, które można zapożyczyć z tej kuchni: deska parkietowa, wiklinowe kosze, drewniana półka z pięknymi słojami, microgreens w doniczkach.
Lampa z wielokolorowymi kloszami
Użyj wystroju tematycznego
Oprócz elementów rustykalnych istnieje wiele innych technik zdobniczych i detali nawiązujących do lata. Oto tylko kilka opcji:
- Ręcznie zbierany zielnik ukryty pod szklaną ramą lub kompozycja suszonych kwiatów w glinianych doniczkach.
- Panel ścienny wykonany z okularów przeciwsłonecznych lub słomkowych kapeluszy.
- Letnie zdjęcia w kolorowych ramkach.
- Szyszki, korzenie i konopie jako pojedyncza kompozycja lub samodzielne elementy dekoracyjne.
- Wiklinowy hamak w strefie rekreacyjnej.
- Motywy marynistyczne: piasek, muszle, nadruki w paski, sznurek.
- Kamienie rzeczne, którymi można wypełnić wazony i świeczniki, jak we wnętrzu z żyrandolem Megapolis.