Jak dbać o ekologię w swoim domu?

Jak dbać o ekologię w swoim domu?

Cywilizacja stawia przed nami wiele wyzwań, przede wszystkim związanych z ekologią. Jesteśmy częścią środowiska i musimy dbać o to, aby nasze działania nie były destrukcyjne dla ziemi. Wystarczy wdrożenie kilku drobnych nawyków i przeorganizowanie naszego mieszkania, aby działania ekologiczne stały się odruchowe i banalne. Na szczęście dostępne są drobiazgi, które znacząco ułatwią nam codzienność.

Zakup odpowiedniej torby na zakupy

Upychanie zakupów w jednorazowe reklamówki jest nie tylko kosztowne i degraduje środowisko, ale też jest po prostu niemodne. Wystarczy nam praktyczna torba na zakupy, aby raz na zawsze pozbyć się plastikowych woreczków. Modele firmy Reisenthel to nie tylko wygoda, dzięki bocznym uchwytom, które możemy zawiesić swobodnie w sklepowym koszyki, ale też wybór optymistycznych motywów i kolorystyki.

Torba na zakupy Reisenthel Easyshoppingbag dots

Segregacja odpadów w domu

Dziś jest to konieczność ekonomiczna i wymóg aktualnych przepisów, które wywołały lawinę narzekań pośród właścicieli małych mieszkań. Każdy zastanawia się, jak powinna wyglądać ekologia w moim domu, jeśli nie chce ustawiać w kuchni pięciu odrębnych pojemników. Wystarczy zastosować dwukomorowy kosz na śmieci. Separator odpadów Big Double Master pozwoli na stosowanie podziału odpadów zmieszanych od tworzyw sztucznych. Jeśli będziemy pamiętać o starannym zgniataniu plastikowych butelek, dwudziestolitrowa komora nie zapełni się zbyt szybko. Miejsce na papier powinniśmy wygospodarować bliżej biurka, przy którym pracujemy. Kosz na śmiecie Wire Menu, wykonany z drutu w kolorze mosiądzu czy miedzi doskonale wpisze się w każde wnętrze. Dzięki dużemu otworowi wrzutowemu opróżnienie go jest tak proste, że nie wymaga wkładania plastikowego worka, który zniszczyłby minimalistyczną stylistykę.
Kosz podwójny do kuchni Big Double Master Wesco 2x20 Litrów

Kosz na śmieci druciany Wire Menu chrom

Kompostowanie

Z obierkami, resztkami owoców czy warzyw, miękkim papierem i pozostałościami z obiadu poradzimy sobie bez trudu, jeśli zdecydujemy się na zakup kompostownika. Najczęstszą obawą, która nas przed tym powstrzymuje, jest strach, że odpadki będą śmierdzieć. Nic bardziej mylnego. Odpowiednie napowietrzanie i zasilenie bakteriami sprawia, że nie zauważymy żadnego zapachu. Dla naszego spokoju rozpocznijmy od niewielkiego kuchennego kompostownika Living Nostalgia Kitchen Craft, którego wygląd nawiązuje do tradycyjnej menażki. Producent, wyposażył go w filtr węglowy, który neutralizuje zapach. Z czasem, gdy ekologia w domu spowszednieje, z pewnością przekonamy się do większych, balkonowych kompostowników.

Kompostownik kuchenny 3-litrowy Living Nostalgia Kitchen Craft miętowy
 

Własny kubek

Czy wiesz, że przeciętny, plastikowy kubek rozkłada się przez około 400 lat? Jeśli w dni robocze, kupujesz jedną kawę na wynos, zaśmiecasz świat dwustoma kubkami rocznie. Dodatkowo marnujesz swoje pieniądze. Większość lokali oferuje zniżkę, przy zakupie napoju do własnego pojemnika. Zdecyduj się na kubek ekologiczny Natural Elements Kitchen Craft z wygodnym, silikonowym rękawem, chroniącym dłoń przed oparzenie. Jeśli najbardziej smakuje ci kawa, którą przyrządzisz sama, korzystaj na co dzień z kubka termicznego, który utrzyma temperaturę napoju.

Kubek ekologiczny na kawę Natural Elements Kitchen Craft

Czarny kubek termiczny 0,35 Litra, stal nierdzewna, Leak-Lock™ Aladdin
 

Komentarze (0)

napisz komentarz