Młynki do mielenia kawy

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Młynki do mielenia kawy

Oprócz sposobu zaparzania ogromny wpływ na smak przygotowanej kawy ma samo zmielenie ziaren. Warto zaopatrzyć się w dobry młynek do kawy, dzięki czemu napój będzie bardziej wyrazisty i aromatyczny. Zmielone zawczasu ziarna szybko wietrzeją, tracąc nawet połowę swojego aromatu i smaku! Samodzielnie mielona kawa będzie jak przygotowana w najlepszej kawiarni.

Ręczne młynki do kawy – na co zwracać uwagę przy wyborze?

W działaniu młynka podstawowe znaczenie mają dwie rzeczy: możliwość regulacji grubości mielenia oraz jakość mechanizmu. Młynki do kawy z ceramicznym lub stalowym mechanizmem mielącym nie będą wpływały na smak ziaren, są też bardzo trwałe. Długoletnia gwarancja udzielana przez producenta świadczy o pewności co do jakości sprzętu. Można kupić młynek do kawy ręczny bądź elektryczny – na potrzeby domowe ten pierwszy w zupełności wystarcza. Płynna regulacja grubości ziaren pozwala na wykorzystanie różnych technik zaparzania i uzyskanie za każdym razem napoju jak od baristy.

Retro młynki do mielenia kawy jako ozdoba

Starych młynków pozbywano się jakiś czas temu, a dziś są poszukiwaną dekoracją. Klasyczny młynek do kawy w drewnie, z szufladką to jednocześnie przydatne narzędzie oraz element dekoracyjny. Także nowoczesne młynki do mielenia kawy są warte wyeksponowania w widocznym miejscu w kuchni.

NEWSLETTER
@