Dzbanki do kawy

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Dzbanek izolowany do kawy 1,2 Litra Emma Stelton czarny

571,00 zł
Wysyłka gratis
produkt na zamówienie

Dzbanki do kawy

Stylowy dzbanek do kawy to odpowiednia oprawa dla znakomitego napoju. Postawiony na stole podczas spotkania z gośćmi umożliwia swobodne dolewanie gorącego naparu bez konieczności przygotowywania ciągle nowej porcji. Dzbanek o interesującym designie będzie także przyciągał uwagę i zbierał komplementy za ciekawy wybór.

Jak wygląda dzbanek do kawy?

Kawowy dzbanek jest smuklejszy od tego do herbaty. Tradycyjnie, zgodnie z zasadami savoir vivre, jeżeli nie używa się dzbanka porcelanowego, to powinien być w kolorze srebrnym lub ze szkła. Stalowe czy metalowe dzbanki do kawy, jeżeli wykonane są z wysokiej jakości stopu nierdzewnego, nie zmieniają smaku napoju, są natomiast łatwe do umycia. Przy odpowiedniej konstrukcji bardzo długo trzymają ciepło i kawa pozostaje gorąca jak świeżo zaparzona. Jeszcze dłużej temperaturę płynu zachowa dzbanek o podwójnych ściankach, działający jak termos. Szkło natomiast należy wybrać grube i odpowiednie do wrzątku.

Jak podać kawę w dzbanku?

Przede wszystkim napój powinien być gorący. Wcześniejsze podgrzanie dzbanka sprawi, że będzie on lepiej trzymał temperaturę. Dzbanek do kawy powinien stanowić dobrany zestaw z filiżankami, które tradycyjnie są małe i niezbyt mocno rozszerzające się ku górze. Jeżeli podaje się mleko, to podgrzane nieco powyżej temperatury pokojowej.

 

NEWSLETTER
@