Co zrobić, aby klasyczne wnętrze stało się modne?
Klasyka i nowoczesność łatwo koegzystują w jednym temacie. Sekret polega na tworzeniu konfliktu wizualnego. Na przykład, gdy krzesło o klasycznym kształcie jest ozdobione nowoczesnym, geometrycznym nadrukiem. Albo, gdy lampa z tradycyjnym, kryształowym dekorem i złotą łuską, jak żyrandol Carmen, nagle zarośnie artystycznym dekorem w postaci prostokątnych elementów. Takie elementy można nazwać eklektycznymi, znajdują swoje miejsce w każdym rozwiązaniu stylistycznym. Klasyka jest unowocześniona, a surowy loft jest bardziej elegancki.
Duża lampa wisząca, kremowy abażur i metalowa ramka Burgeon Maytoni Classic
Brak koloru to częsty problem w klasycznych wnętrzach utrzymanych w stonowanych barwach. Kilka jasnych szczegółów szybko naprawi sytuację. Można je łączyć z tekstyliami, zasłonami, dekoracjami lub meblami. Aby pozostać wiernym klasyce, ubierz nowoczesną paletę z tradycyjnymi materiałami. Na przykład ciemnoniebieski - w aksamicie, tak jak we wnętrzu z żyrandolem Palermo.
Subtelny żyrandol 8 ramienny Palermo CHIARO Elegance
Antyki i wytwory współczesnych projektantów, przedmioty z różnych stylów i epok rzeczywiście dobrze do siebie pasują. Okazuje się modny eklektyzm. Najważniejsze jest, aby wybrać jeden dominujący styl, aby nie pojawiła się pstrokata niezgodność. Ciekawą opcją jest rozcieńczenie klasyki motywami etnicznymi. Na przykład znana secesja – marokański żyrandol z egzotycznym wzorem na kloszu. Efekt jest oszałamiający: pomieszczenie natychmiast staje się bardziej żywe i żywe, nabiera indywidualności i lekkiego zaniedbania.
Marokańska lampa sufitowa na 10 żarówek, satynowe witraże
Klasyka skłania się ku neutralnym, wyciszonym tonom – tak było historycznie. Ale tylko kilka elementów w kolorze czarnym doda kontrastu do otoczenia, co oznacza grafikę i wyrazistość, które są nieodłączną częścią nowoczesnego designu. Jednocześnie czerń nie musi dominować: świeczniki, stolik kawowy, żyrandol Ella, poduszki czy kontrastujące ramy - każdy z tych elementów sprosta zadaniu.
Duży żyrandol w stylu Art Deco na 10 żarówek, szklane ramiona
Klasyka ze względu na swoją zewnętrzną surowość nie ma zbyt wiele do odpoczynku – w takich wnętrzach chce się wylegiwać na linii, witać gości dygnięciem i przestrzegać wszelkich norm etykiety. Aby zmniejszyć stopień napięcia, postaraj się „rozluźnić” otoczenie. W salonie można skorzystać z puf, góry poduszek i parawanów. Inną sztuczką jest obniżenie lampy wiszącej nieco niżej niż powinna. Atmosfera za grupą sof natychmiast stanie się bardziej przyjazna, intymna i relaksująca.
Duży, mosiężny żyrandol z białymi kloszami na 12 żarówek
Powszechną cechą klasycznych wnętrz są szerokie dywany, które zakrywają całą podłogę. Niestety zamrażają one atmosferę, a surowa klasyka słynie już ze swojego statycznego charakteru. Wymień stary dywan na nowoczesny model. W tym sezonie istotne są puszyste dywaniki z futra, do którego wnętrza dodaj kuty żyrandol Victoria. Modele z geometrycznymi wzorami lub motywami etnicznymi są idealne - przyjrzyj się im również. I nie zapominaj: dywan nie musi zakrywać całego pokoju, wystarczy, że po prostu zaznaczy obszar - nocną, sofę, jadalnię.
Żyrandol antyczny styl, kuty metal, beżowe abażury
Malarstwo abstrakcyjne i rzeźba, przedmioty artystyczne i meble lokalnych rzemieślników doskonale współistnieją w ramach klasyki: doskonale współgrają ze sztukaterią, rzeźbionym wystrojem i eleganckimi wykończeniami. Dlatego po raz kolejny podkreślamy: sztuka jest ponadczasowa. Zwróć uwagę na żyrandol ze szkła Ella: tutaj obiekty o klasycznym kształcie są przemyślane z uwzględnieniem aktualnych trendów. Grupę poduszek na sofie (charakterystyczną dla Art Deco) zdobi modny geometryczny print, elegancki żyrandol pokryty jest błyszczącym szkłem, a symetrycznie ułożone obrazy reprezentują sztukę współczesną.